وبلاگ

مفهوم فرودگاه هوشمند تحول بزرگی در عملیات فرودگاهی ایجاد کرده است و صنعت هوانوردی را به طور چشمگیری به سمت تطبیق با فناوری‌های مدرن سوق داده است. با توجه به رشد سریع حجم مسافران فرودگاهی، طراحی توسعه برنامه‌هایی که به بهبود خدمات و افزایش رضایت مسافران کمک می‌نماید به یکی از مسائل مهم و حیاتی در جهان مدرن امروز تبدیل شده‌است. شرکت مهرآوید پردیس در این راستا نرم‌افزار هوشمند مدیریت پارکینگ را به هدف ردیابی در دسترس بودن فضای پارکینگ، استفاده بهینه از امکانات پارکینگ و به حداقل رساندن زمان جستجو برای فضاهای موجود طراحی کرده است. این نرم افزار هوشمند با ارائه طیف گسترده‌ای از امکانات از جمله رزرواسیون و پرداخت آنلاین، مسیریابی و همچنین تشخیص پلاک نقش بسزایی در بهبود امنیت و رفاه فرودگاه‌های کشور داشته است. ورود وسایل نقلیه به فرودگاه‌ها در صورت عدم مدیریت صحیح پارکینگ می‌تواند منجر به هرج و مرج و مشکلات امنیتی متعددی شود. نرم افزار مدیریت پارکینگ هوشمند با ارائه یک راه حل فناوری از بروز این مشکلات جلوگیری می‌کند و قادر به جمع آوری و ارائه اطلاعات بلادرنگ در مورد فضای اشغال شده توسط وسایل نقلیه در پارکینگ و جزئیاتی مانند مدل، رنگ، شماره پلاک و شرایط محیطی پارکینگ است. چنین سیستمی با صدور یا عدم صدور مجوز ورود به وسایل نقلیه، محاسبه مدت زمان استفاده از فضای پارکینگ و ثبت ساعت ورود و خروج وسایل نقلیه اطلاعات ارزشمندی را در اختیار اپراتور پارکینگ فرودگاه قرار می‌دهد و نقش مهمی در مدیریت موثر پارکینگ ایفا می‌کند.

پارکینگ هوشمند نه تنها عملکرد داخلی تأسیسات پارکینگ را کنترل می‌نماید، بلکه قادر به ادغام با خدمات مختلف از جمله سیستم اطلاعات و رزرواسیون فضای پارکینگ، سیستم تجارت الکترونیک، سیستم مسیریابی خودکار و غیره است. نرم افزار هوشمند و کاربردی شرکت مهرآوید پردیس از ازدحام وسایل نقلیه در داخل پارکینگ که اغلب به دلیل فرآیند زمان‌بر ثبت نام، پرداخت صورت‌حساب و خروج رخ می‌دهد، جلوگیری می‌نماید و کارایی پارکینگ و رفاه مسافران را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد.
سهولت استقرار پارکینگ هوشمند یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این سیستم می‌باشد که به فرودگاه‌های مختلف اجازه می‌دهد بدون اعمال تغییرات قابل توجهی در زیرساخت موجود از امکانات این سیستم استفاده نمایند. علاوه بر این، به دلیل انعطاف پذیری بالا سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند، کارشناسان ما قادر هستند این سیستم‌ را در صورت نیاز در سازمان‌های دیگر نیز پیاده‌سازی و اجرا نمایند.